Upozornění: Obsah webové stránky je vhodný pouze pro osoby starší 18 (21) let!

Úvod  /  Nabízíme  /  Zahraniční vína

Zahraniční vína

Naše společnost V&D se zabývá zejména prodejem kvalitních moravských vín od malých vinařů, ale jako doplňkový sortiment na vybraných prodejnách stále rozšiřujeme nabídku zahraničních vín. České obchody jsou plné různých dovozových, mnohdy nekvalitních vín, v jejichž nabídce se obyčejný člověk může jen stěží orientovat. My jsme zvolili úplně opačný přístup a rozhodli jsme se oslovit absolutní vinařské špičky z daných oblastí a dovážet si od nich vína napřímo. Na doporučení našeho kamaráda Filipa Mlýnka, sklepmistra vinařství Volařík, jsme oslovili věhlasného německého vinaře z Rheingau Güntera Künstlera, jehož Ryzlinky jsou absolutní světovou špičkou. A jelikož milujeme odrůdu Ryzlink, rozhodli jsme se orientovat zejména na tuto odrůdu a oblasti, ve kterých se produkují nejlepší světové Ryzlinky.

Na naši týdenní cestě po Německu s naším kamarádem a dvorním vinařem Joškou Dufkem jsme v městečku Hochheim, v těstém sousedství vinařství Künstler narazili na jedno z nejstarších německých vinařství Domdechant Werner, které vede velmi vitální osmdesátiletý vinař Franz Michel Werner produkující typické mohutné Ryzlinky z Rheingau. Na Mosele jsme opět na doporučení navštívili malé rodinné vinařství Carl Loewen, které pěstuje Ryzlinky na velmi starých keřích, které se nacházejí na příkrých břidlicových svazích. Ihned jsme si zamilovali jeho elegantní suchá moselská vína.

V Rakousku jsme na četných cestách s Norbertem Szigetim, našín dvorním dodavatelem sektů, navštívili mnoho zajímavých vinařů a s některými z nich jsme se také rozhodli spolupracovat. V první řadě je to vinařství Josef Jamek z Wachau, který produkuje mohutná vína z odrůd Ryzlink a Veltlínské zelené a který je v Rakousku velmi známým a uznávaným vinařem. V oblasti Kremstal jsme navštívili vinařství Winzerhof Hoch, které produkuje opět velmi zajímavá vína z odrůd Ryzlink a Veltlínské zelené a při výrobě kombinuje staré vinařské tradice s moderní technologií. V oblasti Burgenland a mětečku Gols, které je mekkou rakouských červených vín, jsme opět na doporučení pana Szigetiho navštívili rodinné vinařství BurdaWeine, kde nás okouzlily nádherná červená vína za velmi dobré ceny.

Ve Francii na týdenní cestě po Alsasku, na které nás opět doprovázel Joška Dufek, jsme v maličké vesničce Hunawihr narazili na skvělé vinařství Domaine Sipp Mack, jehož  bílá vína z Grand Cru vinic patří mezi absolutní alsaskou špičku. Do budoucna chceme nabídku zahraničních vín rozšiřovat o další věhlasné oblasti.

Seznam prodejen s nabídkou zahraničního vína

Ve vybraných vinotékách V&D v ČR jsem rozšířili naši nabídku vín o zahraniční vína a to od špičkových vinářů z Rakouska, Německa a Francie. Jedná se převážně o kvalitní ryzlinky.

Více o zahraničních vínech

Informujeme

Archív

Sekty Szigeti

Velká sektová revoluce

Naše prodejny

Naše prodejny

Zpět nahoru