Upozornění: Obsah webové stránky je vhodný pouze pro osoby starší 18 (21) let!

Úvod  /  Nabízíme  /  Zahraniční vína  /  Německá vína

Německá vína

Německo - Rheingau

Unikátní vinařská oblast na severu Německa. Na půdě ze spraše, jílu a zvětralé břidlice se daří Ryzlinku jako nikde jinde na světě. Zdejší ryzlinky jsou plné, minerální, ovocné, mají pevnou kyselinku a vysoký extrakt. My dovážíme zdejší ryzlinky od dvou věhlasných vinařství, které jsou shodou okolností obě z městečka Hochheim. Základní kategorie, kterou dovážíme je kabinett (lehčí ovocné ryzlinky), vyšší kategorie je Alte reben (staré vinice) a nejvyšší kategorií je Erstes Gewächs, nebo nově Grosses Gewächs (nejlepší, velmi mohutné suché ryzlinky).

Domdechant Werner, Hochheim

Vinařství Domdechant Werner bylo založeno roku 1780 a patří k nejstarším vinařstvím v Německu. Hospodaří na 14 ha vlastních vinic, které se nachází na nejlepších polohách z celého Rheingau a zaměřuje se pouze na vysoce kvalitní vína v prémiové kvalitě. Patří mezi přední světové producenty Rieslingu. Zdejší špičkové Rieslingy jsou velmi mohutné, minerální, ovocné a dýchne z nich na Vás velký kus historie. Ideální vína na dlouhé zrání v lahvích. Pozor, Riesling s označením Auslesse je sladké víno!

Viniční tratě Domdachaney, Kirchenstück a Hölle

Weingut Künstler, Hochheim

Jeden z nejlepších německých vinařů, ikona v Rheingau a unikátní světový specialista na odrůdu Riesling. Jeho Rieslingy jsou nenapodobitelné, každá viniční trať vyniká svou specifickou chutí a nabídne riesling v jeho nejlepší podobě. Günter Künsltler byl za posledních deset let vyhlášen 3-krát nejlepším vinařem Německa, což hovoří za všechno. Opravdový unikát mezi světovými rieslingy!

Hochheim Kirchenstück – ovocné minerální rieslingy s chutí meruněk, broskví a exotického ovoce

Hochheim Hölle – velmi mohutné rieslingy, vhodné k dlouhodobé archivaci s chutí a vůní propolisu a ve starší fázi přecházející do petrolejových tónů. Riesling pro skutečné fajnšmekry!

Rüdesheim Berg Rottland – mohutné rieslingy s nejlepších poloh měta Rüdesheim.

Německo -  Mosel

Údoplí řeky Mosely je nádhernou krajinou oblastí a její část je zapsána ve světovém dědictví Unesco. Je to stejně jako Rheingau velmi vhodná oblast na pěstování odrůdy Riesling (Ryzlink rýnský). Vína se zde pěstují na strmých svazích, jejichž podloží tvoří z největší části břidlice. Zdejší ryzlinky nejsou tak mohutné jako v Rheingau, nebo Wachau, ale zato jsou velmi elegantní, svěží a více herbální (bylinkové). Některé svahy jsou tak strmé, že je vinaři musí obdělávat pomocí lanovky a helikoptér! Objevili jsme zde famózní malé rodinné vinařství Carl Loewen, které produkuje nádherné ryzlinky za velmi příjemnou cenu.

Riesling Weingut Carl Loewen, Leiwen

Vinařství Carl Loewen se nachází v malebném městečku Leiwen, na horním toku řeky mosely blízko hranic s Lucemburskem. Tradice tohoto vinařství sahá až do roku 1803. Jedná se o malé rodinné vinařství, které se zabývá pouze pěstováním odrůdy Ryzlink rýnský a v Německu je velmi respektované. Tento rok byl jejich Riesling Maximin Herrenberg 2013, vyhlášen druhým nejlepším vínem Německa! Ideálem majitele je lehký, ale plný Ryzlink. Vinařství vlastní několik špičkových tratí včetně vinice Maximin Herrenberg, která je dodnes osázena původní výsadbou z roku 1896 (tedy téměř 120 let stará vinice) a patří mezi nejstarší ryzlinkové vinice na světě.

Vína se dělí do třech kategorií: Varidor, Alte reben a Erste lage.

Riesling Varidor – jedná se o lehký Riesling s intenzivní ovocnou vůní.Pro výrobu se používá kupáž hroznů ze všech vinic, které vinařství vlastní.

Riesling Alte Reben – nádherný plný a elegantní Ryzlink z minimálně 50 let starých vinic.

Riesling Laurentiuslay - Grand Cru vinice, jedna z nejlepších v Mosele. Velmi příkré svahy, břidlicové podloží a malé výnosy nechávají vzniknout klasický moselský Ryzlink v té nejlepší podobě.

Riesling Maximin Klosterlay – grand cru stará vinice, která leží v příkrém svahu se sklonem 65%. Vzniká zde velmi plný, elegantní a minerální moselský Ryzlink.

Riesling Maximin Herrenberg - Grand Cru vinice v původní výsadbě z roku 1896. Vlajková loď vinařství Carl Loewen. Jedná se o nejstarší ryzlinkovou vinici na světě! Jižní svah na červené břidlici a velmi malé výnosy nechávají vzniknout famózní ovocito – minerální a elegantní ryzlink.

Naše prodejny německých vín

Ve vybraných vinotékách V&D v ČR jsme rozšířili naši nabídku vín i o německá vína od špičkových vinářů. Jedná se převážně o kvalitní ryzlinky. Seznam prodejen s nabídkou zahraničního vína naleznete zde.

Zahraniční vína

Dále z kolekce zahraničních vín nabízíme rakouská vína a francouzská vína.

Informujeme

Archív

Sekty Szigeti

Velká sektová revoluce

Naše prodejny

Naše prodejny

Zpět nahoru