Upozornění: Obsah webové stránky je vhodný pouze pro osoby starší 18 (21) let!

Úvod  /  Nabízíme  /  Zahraniční vína  /  Rakouská vína

Rakouská vína

Oblast Wachau - Wachau je rozlehlé údolí v Dolním Rakousku, jehož jádro tvoří řeka Dunaj. Pro svou jedinečnost je to jedno z turisticky nejnavštěvovanějších míst v Rakousku a je také zapsáno do světového dědictví UNESCO. V terasovitých vinicích na skalách zde vznikají špičková bílá vína, zejména Riesling a Grüner Veltliner (Veltlínské zelené). Zdejší Ryzlinky jsou velmi mohutné. Pěstování vina ve Wachau je velmi náročné, ale těžká práce na skalnatých vinicích je vykoupena vysokou cenou vína, protože se jedná o nejlepší bílá vína v Rakousku. Vína se dělí do 3 kategorií: Steinfeder (lehčí vína), Federspiel (plnější vína) a Smaragd (velmi mohutná a unikátní vína). Rozdělení vín je podle cukernatosti a obsahu alkoholu. Jedna z nejlepších světových oblastí na pěstování odrůdy Riesling!

Weingut Jamek, Joching, Wachau - jeden z nejuznávanějších vinařů v celém Rakousku. Vína pěstuje na špičkových viničních tratích na skalnatém podloží. Jeho nejznámější vinice je Ried Klaus, jedna z nejlepších rakouských viničních tratí na pěstování Rieslingu. Hlavní údaj na etiketě je vždy název viniční trati.

Oblast Kremstal - vinařská oblast v okolí historického města Krems (Kremže), která se rozprostírá kolem řeky Dunaj. Stejně jako ve Wachau zde vznikají vynikající bílá vína, zejména Veltlínské zelené a Riesling. Oproti Wachau jsou zde vína trochu lehčí.

Winzerhof Hoch, Hollenburgm, Kremstal - malý vinař, který se zaměřuje na výrobu špičkových vín z odrůd Veltlínské zelené a Riesling. Vína vyrábí dle dlouhých rodinných tradic starými klasickými metodami. Hrozny se sbírají ručně, poté se místo lisování šlapou nohama a nechávají se v kádích dlouho nakvášet. Vyrábí velmi zajímavá vína, která jsou lehčí, ale zároveň velmi tělnatá. Na etiketě opět dominuje název viniční trati.

Oblast Burgenland - nádherná vinařská oblast, která se rozprostírá kolem jezera Neusiedlersee v Panonské nížině u Rakousko - Maďarských hranic. Díky mírnému klimatu a velkému počtu slunečných dní v roce jsou zde vynikající podmínky na pěstování červených vín. Vznikají zda ale také velmi vyzrálá bílá vína.

Burda Weine, Gols, Burgenland - rodinné vinařství z městečka Gols (tedy stejného města jako Szigeti), které se zaměřuje zejména na výrobu mohutnějších červených vín. Nosnou odrůdou je Zweigeltrebe. Vinařství Burda vyrábí opravdu skvělá červená vína, která jsou velmi ovocná a zároveň plná. Velmi dobrý poměr mezi cenou a kvalitou!

Naše prodejny rakouských vín

Ve vybraných vinotékách V&D v ČR jsme rozšířili naši nabídku vín i o rakouská vína od špičkových vinářů. Jedná se převážně o kvalitní ryzlinky. Seznam prodejen s nabídkou zahraničního vína naleznete zde.

 

Informujeme

Archív

Sekty Szigeti

Velká sektová revoluce

Naše prodejny

Naše prodejny

Zpět nahoru