Upozornění: Obsah webové stránky je vhodný pouze pro osoby starší 18 (21) let!

Úvod  /  Nabízíme  /  Sekty a šampaňské  /  Sekty a šumivá vína

Sekty a šumivá vína

Naše vinotéky Víno & Destiláty nabízejí celou řadu kvalitních sektůšumivých vín. Jak vybrat ten správný sekt? Nechejte si poradit jednatelem firmy V&D v následujících audioblocích!

 

  • Jak si vybrat kvalitní sekt?


  • Čím se dále řídit při výběru sektu?
  • Jak vybrat správnou chuť sektu?

Šumivá vína, někdy nazývaná také jako šampaňské, prosecco nebo sekt, představují elegantní a osvěžující variantu pro milovníky vína po celém světě. Jejich jedinečný charakter a široká škála chutí je činí oblíbenou volbou pro různé příležitosti a oslavy. Stejně jako šumivé víno, i sekt je typ nápoje s bublinkami, existují mezi nimi ale určité rozdíly.

Jak se tedy od sebe sekty a šumivá vína liší?

Původ:

Termín "sekt" je často používán pro šumivá vína vyrobená v Německu, Rakousku nebo České republice. Název "sekt" je často používán v německy mluvících zemích. Šumivá vína bývají vyrobená v jiných regionech, jako je Champagne ve Francii (pro šampaňské) nebo například Prosecco v Itálii.

Metoda výroby:

Výroba sektu může zahrnovat metodu výroby, která zahrnuje druhotnou fermentaci v nerezových nádobách. Některé sektové varianty se však mohou vyrábět i tradiční metodou, kde druhotná fermentace probíhá přímo v lahvi. Většina šumivých vín se vyrábí metodou tradiční fermentace v lahvi, známou jako "Metoda Champenoise", což dává vínům složitější charakter a jemnější bublinky.

Charakteristiky:

Sekty se obvykle vyznačují svěžími a ovocnými chutěmi. Mohou být suché, polosuché nebo sladké a mají širokou škálu stylů podle regionu výroby. Šumivé víno má také různé styly, ale charakteristickým rysům může dominovat svěžest, minerální tóny a ovoce. Například šampaňské je často spojováno s komplexními chutěmi a jemnými bublinkami.

Více informací k jednotlivým značkám

Informujeme

Archív

Sekty Szigeti

Velká sektová revoluce

Naše prodejny

Naše prodejny

Zpět nahoru